OpenPifkoPřed čtrnácti dny jsem zcela transparentně požádal primátorku Adrianu Krnáčovou o rozhovor. Bohužel dosud nereagovala a tak mi nezbylo, než popustit uzdu fantasii a tento rozhovor transparentně vymyslet. Od reality se ale asi o mnoho lišit nebude. Upřímně řečeno netuším, proč paní primátorka nereagovala, sice jsem ji o své žádosti neinformoval, ale všechno bylo zcela transparentní, tudíž reagovat jistě mohla… Ale to jsou podružnosti.

Dobrý den, paní primátorko, děkuji, že jste si ve svém nabitém programu našla čas na prostého občana.

Ale to je samozřejmé, vždyť jen díky vám, triviálním občanům, dnes sedím tam, kde sedím.

To je bohužel pravda, ale pojďme na připravené otázky. Jako většinu Pražanů i mě zajímá…

…jestli zase vytáhnete Blanku, tak se naseru!

Ne, paní primátorko, chtěl jsem se zeptat na OpenCard.

To můžete, to podělal Bém a my ten bordel právě úspěšně uklízíme. I s našimi marginálními zdroji se s tím projektem konečně pohnulo.

To je jistě pravda. Zejména zavedení papírových kuponů byl geniální tah. A právě na ně bych se rád zaměřil. Kvůli jejich zavedení jste zrušili u opencard možnost přerušení platnosti ročního kuponu. Tahle změna se nesetkala s velkým pochopením, můžete mi vysvětlit, proč k ní došlo?

Ale to je zcela logistické! Papírové kupony neumožňují přerušení platnosti, jak bychom to dělali? Zkoušeli jsme přepisovat datum lihovkama, ale to je strašně administrativně náročné…

Já nevím, třeba nějaké samolepky? Nebo nechat tuto možnost jen u elektronických kuponů?

Ale to by bylo diskriminační! Nemůžeme zvýhodňovat skupinu obyvatel před jinou. Ne v Praze, vždyť naším heslem je: Praha – město rovných příležitostí! Srovnáním podmínek používání jsme dosáhli rovnosti v duchu nejlepších evropských tradic, proti tomu nemůže nikdo nic namítat.

Stále mi to přijde nelogické. Pořídil jsem si modernější tramvajenku s možností přerušení a najednou o tu možnost přijdu. To je jako kdybyste omezili po celé Praze rychlost na 25 km/h s odůvodněním, že povozy rychleji jezdit nemohou…

I já poznám ironii… Po Praze přeci povozy nejezdí!

Ale jezdí, třeba v historickém centru jich je několik desítek.

Aha, tak v tom případě děkuji za zajímavý podnět, budeme se tím zabývat na příštím zasedání zastupitelstva.

Takže to s rovnými příležitostmi myslíte opravdu vážně?

Naprosto! Naší prioritou je město bez bariér, město tak rovných příležitostí, že proti tomu je polabská nížina úplnými Himalájemi!

Naznačujete, že časem by například mohli i mentálně hendikepovaní pracovat, například, na magistrátě?

Ale tam už jsme!

Pravda. Tak z jiného soudku. V posledních týdnech je velmi populární diskuze na téma Škodův palác…

To už se rači ptejte na tu zasranou Blanku!

Dobře. Když už jste natrhla kauzu Blanka, zeptal bych se: Máte někdy pocit, že to časem třeba, možná, bude i tunel?

Tak určitě! My už na to z rozpočtu nedáme ani korunu. Byla jsem ujištěna, že v září bude Blanka otevřena a já tomu věřím. Září je prostě aktuální a finální termín, dřív to nebude. Ale když to stihnou dřív, můžou tam do září třeba pěstovat žampiony nebo uspořádat mistrovství světa na skejtech, takže motivaci k dokončení před termínem určitě mají. Ale v září otvíráme.

Září kterého roku?

Pochopitelně letos, jak jsem řekla médiím. Letošní rok je ostatně z numerického hlediska příznivý – 2+0+1+7 je 10, to je přeci krásné číslo.

Ale teď máme 2015…

Aha, no, tak to jste mě překvapil…

Ne víc, než vy mě… Ještě k tomu Škodovu paláci…

Ale jděte s tím do prdele, debile. To bylo a je a bude naprosto transparentní. Na to se mě nemusíte ptát, ani vy, ani ty zástupy policajtů, co si teď u mě podávají dveře.

Děkuji za rozhovor…

Vyštěkat

Můžete použít standardní HTML tagy a taky Texy formátování!