Nadávat na prasící řidiče na Klamovce, to je u mě na Twitteru už takový zaběhnutý zvyk. Pokaždé ale musím vysvětlovat „co mi na tom vadí“ a jestli „nejsem náhodou zapšklej důchodce“, či „jestli mám vůbec řidičák“. Takže bych to s dovolením jednou rozepsal do epické šíře a následně už budu jen odkazovat :)

Inu, o co vlastně jde?

Na Klamovce je křižovatka ulic Plzeňská (směr z centra) a Podbělohorská-Prachnerova, která je takovým malým magnetem na prasata za volantem. Situace je následující – na Plzeňské je přikázaný směr jízdy rovně nebo vpravo, směrem vlevo se nachází dvojitý tramvajový pás a hlavně přechod. A asi tušíte – tramvaje, chodci i auta na Plzeňské „mají zelenou“ ve stejný okamžik.

Klasická situace s prasátkem tak vypadá následovně – kretén za volantem se rozhodne zabočit vlevo a čert vem chodce, voni uskočej, přece si neodřu auto o tramvaj. Suma sumárum to máme:

  1. nerespektování přikázaného směru jízdy (1 bod),
  2. nepovolené přejetí tramvajového pásu (body si nejsem jist),
  3. ohrožení chodce na přechodu (4 bodíky).
  4. Nemluvě o tom, že je to prasárna napřesdržku…

Může se to zdát jako prkonina – tak se sakra chodec rozhlídne, jestli něco nejede, ne? Žel není. Protože čuníci asi tak nějak tuší, že by zahýbat neměli, nedají většinou ani blinkr. Takže přecházíte, když tu najednou nějaký kretén odbočí rovnou na vás necelých 5 metrů daleko. A alespoň třicítkou, aby byla sranda. Nemusí se ani blížit z jedné strany tramvaj (to pak prasátka nezastavují vůbec, naopak zrychlí), aby měl prasořidič i chodec maximálně sekundu na zareagování. Bez psa to dám, se psem to je o nervy. Bejt starší nebo tlačit kočár, tak budu raději chodit jinudy…

Jo a otázka za 100 bodů – proč prasata riskují tohle veřejné ohrožení?

  1. Protože policajta aby tam jeden pohledal (pokutují zrovna pejskaře v parku, že jo) a tudíž jim to projde.
  2. A ušetří celých 300 metrů, o které by si jinak museli „zajet“.

A pak se divte, že nadávám jak dlaždič!

2 x štěkáno na “Jak je to s prasaty za volantem na Klamovce”

Vyštěkat

Můžete použít standardní HTML tagy a taky Texy formátování!