Ten čas letí… Jako by to byl včera, když jsme jeli do Štěpánova “nezávazně podívat” na malé lachtany, záludně vydávané za štěňata… Byla to láska na první pohled, teda spíše na první kopnutí a hlavně nejlepší rozhodnutí mého života. Když si vzpomenu, jak jsem tenkrát za žádnou cenu nechtěl psa a myslel si, že domácí ZOO, směle konkurující té pražské, je více než dostatečná zásoba mazlicích objektů a, v případě hladomoru, i bílkovin… Ostatně – právě ta averze vůči rozšiřování ZOO byla důvodem, proč jsem zvolil shibu – naivně doufajíc, že drahá nesežene štěně a dá pokoj. Díky Bohu, sehnala! Nechme ale slaďáků ala Esmeralda a spokojme se s konstatováním – Sine shiba vita nulla est.

Dneska slaví Arči tři roky – pár let pro člověka, ideální věk pro psa. Už jsem mu pochopitelně popřál vše nej, i nějakou hračkou jej obdaroval (měl z ní obrovskou radost, ostatně – je mu, v přepočtu na “člověčí”, teprve 21) a teď už spokojeně tráví sváteční večeři. Moudrá šiba, budu ho brzo následovat, ale před tím bych ještě rád napsal (parafrázujíc páně Wericha):

Je to pravda odvěká,

pes je přítel člověka,

kdo ho nemá ať od žití

pranic nečeká…

Všechno nejlepší, Arči! Páník slibuje, že se pokusí z Tebe nedostat infarkt a i kdyby, tak si to zatraceně užije, ty vobludo :-)

IMG_3554 Psi jsou lepší než lidi, zvlášť šiby a zejména tenhle krasavec :)

A na závěr pár fotek:

Z celé narozeninové nadílky měl největší úspěch míček z mořských řas (brzo o něm napíšu, neuvěřitelná hračka). Nejen, že odolá i krajně zuřivým útokům, ale navíc naprosto nevypočitatelně skáče :) Na druhou stranu šiby, a Arči obzvášť, skáčou ještě nevypočitatelněji, takže výsledek zápasu byl předem jasný. Arči vs. míček: 7:4.

IMG_4169

Mimo jiné by měl míček vydržet mnoho dní intenzivního hraní… Reklama opět kecá – dávám hračce den, maximálně dva dny. Za tu dobu nás sice rozhodně neopustí, ale již dávno nebude připomínat míček a bude tak nějak “všude kolem”. No jo, jediná hračka, která odolá šibě, je ta, kterou jí nedáte:

IMG_4170

A závěrem detail narozeninové večeře. Páník se vyblbnul a Arčimu chutnalo. Ideální kombinace :) Pokud by někoho zajímalo složení, pak se díváte na 400g kuřecích prsních řízků (jako obvykle), 10 dkg šunky, 5 dkg jater. Podáváno ve vývaru a po cca 20 minutách vykrajování číslovky 3 ze šunky (nápověda: trojku nevykrojíte, v tomto případě doporučuji římské číslice)

IMG_4174

11 x štěkáno na “Všechno nejlepší, Arči!”

 1. banan napsal:

  GRATULACE!
  Nadhera! Luxusní večeře.
  Tip na příští dárek:
  http://www.tagisky.cz/zogoflex.....bjektu=132
  Sice tam rovnou pisou, ze cena je VYRAZNE drazsi, ale kdyz micek nevydrzi, poslou novy :)

 2. márty napsal:

  Štěk pro banan: Arči děkuje :)
  Teda, to je dost odvážné tvrzení – takových nerozkousatelných hraček už tu bylo. Chvíli. :D No, zkusíme to a dáme vědět! Bude to dobrá propagace plemene, až na těch stránkách bude napsáno:

  Plemeny, která Zogoflex rozkousala, jsou především bulteriéři, stafordi, pitbulové, RR a **shiba inu**.

  Dobrá společnost, ne? :)

 3. Ariška napsal:

  Arčí, gratuluju. A naší Aristě slibuju, že se polepším a pokusím se alespoň vykrojit něco ze šunky ;-)

 4. ivana1 napsal:

  1. Márty – Arčimu gratulujeme dodatočne. Boli sme zaneprázdnené vlastnou „oslavou“ – naša Hoshiko sa tiež narodila 10.6.2006. :)
  2. banan – tú hračku má Hoshiko už takmer rok a nič sa jej nestalo. (teda – tej hračke.) Tiež nám Hoška rozkúše veľa hračiek, mnohé vydržia 10 minút :( , ale táto vydržala. Aj keď zase treba napísať, že obyčajné, rozkúsateľné loptičky má radšej…
  P.S. Obchod Tagisky… patrí medzi moje srdcovky. A na toto si brúsim zuby: http://www.tagisky.cz/zogoflex.....bjektu=131 a http://www.tagisky.cz/zogoflex.....bjektu=392

 5. wakowlk napsal:

  Arčí s Kvijovou taky posílají Arčímu gratulaci….. s tou šunkou bych u nás neuspěla, holky ji nežerou prej je přesolená….

 6. ivana1 napsal:

  Komentář čeká na schválení. – Prečo to mám stále napísané???

 7. Packa napsal:

  Arčímu gratulace z Ústí a ten dort – řekla bych, že se páníček „vytáh“ a chutnalo.

 8. márty napsal:

  Haf, dík :) Bylo to dobrý, ale bylo toho málo… Celej večer jsem pak chrastil s miskou, než páníkovi došlo, že chci nášup :)

  Štěk pro ivana1: To protože tam bylo moc odkazů :) Tak se koment vyhodnotil jako potenciální-spam a musel jsem ho povolit ručně.

 9. banan napsal:

  Štěk pro ivana1: No vida, to je zajimave. To Rexík hračky zase tolik neničí, ale vydrží si hrát jen s novou nebo kradenou hračkou.

 10. ivana1 napsal:

  Ahoj, Márty, aj tento rok Arčímu gratulujem a prajem pevné zdravíčko! Bodlo by, keby si niečo nové napísal a dal vedieť, ako sa Arči a Ty máte. :-)

Vyštěkat

Můžete použít standardní HTML tagy a taky Texy formátování!