Tak přátelé, jelikož mám mezi články poměrně nahodilé prodlevy, bylo rozhodnuto konsensem (jednak nevím, co to je a za druhé mne to uráží), že by se blogu hodil ještě jeden autor. Oslovil jsem proto kamaráda Kachnu (krajně kousavou) a ten bude tu a tam připravovat krátké glosy aktuálního politického dění. Pokud bude mít úspěch, dostane časem vlastní blog a doménu, pokud nebude, tak tiše zmizí :) Dnes tedy uvádí první souhrnný kvák a uvidíme, zda vás pobaví tak, jako mne. Prosím, hojně komentujte, díky.

Márty

Jo a ještě drobnost – ano, vím, že politika se sem moc nehodí, proto čím dříve se ukáže, zda Kachna ano či ne, tím dřív (ne)bude pokračovat na vlastním písečku :)

Inu, jdeme na to:

Kachna je dnes totálně zmatená…

…a netuší, co by měla kvákat dřív! Původně měla za to, že stěží najde jeden kvákuhodný článek denně a dnes, po přečtení novin, má pocit, že krom epidemie chřipky řádí akutní záchvat debility. No, ruče do toho, ať už je hotovo.

Ein Volk, ein Reich, ein Führer – jawohl Herr Rath. K tomu není snad co dodat – Hitler byl proti našemu milovanému Rathizátorovi amatér, teprve Dr. David nám ukazuje, zač je toho středočechy… Politický přístup tohoto pána je zkrátka unikátní a inspirace mohykány světových dějin, v čele se Stalinem, se zkrátka nezapře. Bravo, Herr Führer:

 • Někteří z ředitelů středních škol v jeho  kraji si dovolili, navzdory jeho příkazu, neorganizovat krajně debilní anketu o název nové středočeské univerzity. Teda, ti parchanti… Co na tom, že jde jen o populistické gesto, sloužící ke zviditelnění v médiích, neb na stavbu jednak nejsou peníze a druhak – v Praze přeci jen už nějaké univerzity jsou. Neuposlechli jste nejvyššího, strhneme vám 2000,- z platu. A příště půjdete do plynu, zmetci!
 • Současně s tím ale vyhlásilo jeho ráthsvto, že mu stačí poslanecký plat a ten hejtmanský rozdá potřebným. Kdo je potřebný, to rozhodne sám Führer podle děkovných dopisů, které mu budou zaslány. To snad ani Kachna komentovat nechce, jde zvracet.
 • A konečně zcela zasloužené pozornosti se dostalo Dráthovi v jednom z mála svobodných týdenníků v České kotlině – v zítřejším Reflexu má být na přebalu zobrazen, no považte!, s knírkem! Taková drzost, do plynu s nima. Pardon – právníky na ně!

Ale jedeme dále. V nejvýznamnější instituci našeho Reichu, v parlamentu, patrně řádí duchové – třinácti (sic!) poslancům KSČSSD nefungovala hlasovací zařízení a zobrazila opačný výsledek, než pánové hodlali hlasovati! No považte – systém za miliony a diskriminuje poslance nejsilnější opoziční strany! A to dokonce tak fikaně, že pánům nezbývá, než se vymlouvat na zásah vyšší moci! Kachna dodává: ta vyšší moc má označení IQ 80 a vyšší. A, aby byla Kachna spravedlivá, její nedostatek je znát napříč celým politickým spektrem. A až příště budete chtít machrovat, že můžete hlasovat dle svého svědomí, tak se pak následně nesmíte posrat z Paroubka…

A konečně dobrá zpráva – po dlouhém a strastiplném vyšetřování došla naše justice k závěru, že pan Kubice se nemusí omlouvat a ani platit odškodné grázlům, které si dovolil označit ve své zprávě (která se dostala na veřejnost díky jiným grázlům, kteří ale alespoň měli svědomí a nechtěli, aby zjištěné bylo tiše zameteno pod stůl). Wow! Kachna dodává: takže si to shrňme: jste vyšetřovatel, najdete hajzla, napíšete o něm zprávu, a musíte se soudit přes rok o to, zda se hajzlovi nemusíte omlouvat. Teda, kvak, to je demokracie! (Kachna se rozhodla emigrovat a místo svého pobytu odmítá prozradit).

Jo a při příležitosti jednoho významného výročí (na které se v záplavě zpráv o silikonech té či oné miss již dávno zapomnělo) by tu kachna měla jednu hádanku: Víte, jak naučíte kočku pískat??? Ne? Zeptáte se ho na Veletržní palác… Tak Kvak, na nakváknutou!

Vaše Krajně Kousavá Kachna

4 x štěkáno na “Uvádíme Krajně Kousavou Kachnu”

 1. Arista napsal:

  Ač legrační, tak velmi smutné :-(

 2. Vobluda napsal:

  Checheche, Kachna ruuulezzz! Jen houšť! :-D

 3. kachna napsal:

  Kvákanec pro Vobluda: Kvák, dík

  Kvákanec pro Arista: Inu já nebejt kachna, tak se z toho občas jdu utopit…

 4. isch napsal:

  Pěkné, vtipné, velice… :) Jen se tiše chichotám, jak Rath prská kvůli obálce :)

Vyštěkat

Můžete použít standardní HTML tagy a taky Texy formátování!