Ano, přátelé, nedalo mi to :) Jak jsem avizoval už v postnovoročním příspěvku, jsou tady novinky :) Doufám, že se budou líbit a že vydrží aspoň do 2010 (kdy si dám nové blogovzetí). Nejdřív ale krátké přání rychlého uzdravení Rexíkovi, který bohužel následoval Arčiho příklad :( Ať se to rychle zahojí!

Shodou okolností to byla Rexíkova panička, kdo mne upozornil na chybějící kontakt na těchto stránkách, nejvyšší čas to napravit! V menu nahoře najdete odkaz na Kontaktní formulář, takže mi směle napište – třeba s nabídkou krytí (pro Arčiho, pochopitelně…).

Další, a daleko zajímavější, změnou, je onen avizovaný fotografický projekt. Na adrese http://photo.jurica.info (odkaz je i na stránce s fotografiemi a také v pravém menu pod odkazy) najdete Rok se šibou. Co že to? Inu, rozhodl jsem se fotit a fotit a fotit, ale hlavně každý den vybrat jeden snímek pro pobavení a ten zveřejnit. Tak mi držte palce, přeci jen 365x šiba, to už je pomalu na Chocholouška :)

Další novinky jsou v přípravě, tak nebudu prozrazovat. Rok se šibou se ale lehce liší od zbytku webu, tak ještě krátké představení:

Inu, Rok se šibou je “photoblog” – minimum textu a maximum fotek, nemohl jsem to ale nechat až tak jednoduché, takže po klepnutí na odkaz na vás vykoukne něco takovéhoto:

rok A co s tím? Inu, skoro na všechno se dá kliknout a něco se stane.

 • pokud klepnete na pravou nebo levou stranu fotky, zobrazí se následující nebo předchozí snímek (po zadání adresy http://photo.jurica.info, nebo klepnutí na některý z odkazů tady, se ukáže poslední fotka)
 • v pravém horním rohu fotky je záložka “Info o fotce” – po klepnutí vyjede nějaké info a hlavně vtipný, doufám, popis :)
 • v pravém dolním rohu je ouško “Poslední fotky”, to zobrazí posledních pět snímků – pro snadnější navigaci
 • úplně dole najdete nejdůležitější záložku – “Komentujte”. Po klepnutí se rozbalí formulář pro komentáře. Hmmm, zkuste něco napsat :)
 • menu nahoře je jasné. “Domů” vrací na poslední fotku, “Info zobrazí krátký text na téma “Proč proboha tohle fotíš” a konečně “Kolekce” ukáže veškeré snímky, dělené podle měsíců, ve kterých byly publikovány
 • nová fotka se objevuje pravidelně každý den v 19:03 a výpadek hrozí pouze v případě, kdy se nedostanu k internetu (což je prakticky vyloučeno :))

No a to je tak nějak všechno. Užijte si fotky a držte palce, ať jich je 365! To předpokládá, že to zvládnu časově a že do té doby Arčiho nezakousne nějaký “hodný pes”…

4 x štěkáno na “Co se stalo nové…”

 1. banan napsal:

  Děkujeme za přání, přejeme také rychlé uzdravení.
  A to bude každý den aktuální fotka z toho dne nebo i z archívu?

 2. márty napsal:

  Štěk pro banan: Děkujeme :)
  Nu, pokouším se dávat aktuální foto (plus mínus pár dní). Pokud ale nic nového nebude, tak nastoupí archiv :) I když bych rád tam měl jen fotky z 2009, starší si zaslouží vlastní galerii a hlavně hooodně času na probrání. Na Roku se šibou bych teda měl mít spíš momentky, které sice nebudou technicky nijak dokonalé, ale budou mapovat právě ten „rok se šibou“. Ostatně aktuálnost jde teď ověřit snadno – podle stavu tlapky :D

 3. Arista napsal:

  Štěk pro márty: nešlo by k fotoblogu přidat cosi, aby bylo vidět, jestli fotku někdo komentoval?
  je to taková spontánní myšlenka ;-)

 4. márty napsal:

  Štěk pro Arista: ono se to zobrazuje, ale až skoro úplně dole a není to pořádně vidět. Ale je fakt, že tenhle vzhled tam asi moc dlouho nezůstane, jelikož má pár much, které se mi vůbec nelíbí… Takže trpělivost, změna bude :)

Vyštěkat

Můžete použít standardní HTML tagy a taky Texy formátování!