Při pohledu na stav “české žurnalistiky” mne občas napadají okřídlené věty o tom, koho z nebe shazují a plno dalších milých přirovnání. Ale na druhou stranu se občas vyskytnou novinky, při kterých rozum, co zůstal stát, si sedne :) Nejnovějším trendem na poli online novinařiny jsou takzvané “living” nebo “organické” články – jde o díla, která zrají jako víno a žijí vlastním životem. V tomto směru jsou velmi aktivní zejména bleskové zprávy na tyden.cz, kde si tentýž článek můžete číst i několikrát. A pokaždé se dočtete něco jiného :-D No jo, online média :)

Před dvěma dny se ale překonali a nemít Týden v RSS čtečce, začal bych pochybovat o své paměti, nu – posuďte sami. Toto je citace úvodu stejného článku s odstupem 40 minut. Zajímalo by mne, co se za tu dobu událo v redakci…

Varianta A:

Policejní zdroje selhaly. Neonacisté do Prahy nevyšli

Informace policistů o tom, že neonacisté mají vyrazit do Prahy, byly mylné. Extremisté podle nich chtěli po svém „oslavit“ 70. výročí křišťálové noci, pogromu na Židy v nacistickém Německu. Stovka policistů i těžkooděnců na ně však čekala v Židovském městě marně.

A varianta B:

Neonacisté do Prahy nevyšli. Odradila je policie

Informace policistů, že neonacisté mají vyrazit do Prahy, se nenaplnily. Extremisté podle nich chtěli po svém „oslavit“ 70. výročí křišťálové noci, pogromu na Židy v nacistickém Německu. Stovka policistů i těžkooděnců na ně však čekala v Židovském městě marně.

Jak by řekl jeden kolega z práce – za takovouhle práci se chodí rovnou na igelit… A pochopitelně odkaz na finální verzi – zde.

Vyštěkat

Můžete použít standardní HTML tagy a taky Texy formátování!