Nedávno jsem se bavil s jedním spřáteleným šibistou a krom obvyklých témat typu:

 • vztah k ostatním psům? –  šibocentrický
 • oblíbené jídlo? –  každé, které dožene
 • přítulnost? – dle nálady a množství salámu v ruce
 • poslušnost? – pofidérní
 • nejoblíbenější činnost? – terorizování okolí
 • atd.

jsme se dostali i k problematice hraček a jejich využití šibidlem. A tady se asi šibičky poměrně zásadně liší. Nebo možná ne a z Hané jsme si dovezli místo šiby krokodýla… Kolega má doma šibího kluka asi o rok staršího, než je ta moje pohroma na nožičkách, a ten si prý vydrží hrát s jedním míčkem klidně i celý týden. Nu nevím, na takový výkon bych asi musel Arčiho nechat vycpat… Arčidlo si sice také dokáže hrát s jednou hračkou třeba týden, to nepopírám, nicméně po prvních několika minutách by původní tvar a určení onoho „cumlu“ nepoznal ani S. Holmes… Jistě, existují i vyjímky – třeba neskutečně ošklivý plyšový pes (modrý), kterého si Arči sám vybral v Hornbachu odmítal jej pustit z tlamy i u pokladny (takže hračka musela být namarkována spolu s šibou… ještě že nemá vytetovaný čárový kód, to bychom se nedoplatili…) – tahle vobluda vydržela už přes půl roku a, krom lehkého oslintání, nejeví zatím známky dekompozice na prvočinitele. Ve všech ostatních případech ale mají hračky životnost sněhuláka v pekle… Frisbee talíř nám vydržel osm minut, míček na špagátu to vzdal po necelé čtvrthodině a dvoumetrovým tunelem na nácvik agility proskočil Arči po půl hodině – bohužel zcela jinudy, než jeho autor zamýšlel…

Ovšem dnes, dnes byl překonán rekord v likvidaci na čas takovým způsobem, že se o to nejde nepodělit. Ano, přátelé, Arči je držitelem rekordu v likvidaci psího míčku na čas! A to si žádá aplaus… Znáte takové ty „malé tenisáky“, co seženete v každém zverimexu asi za 40,- a měly by zajistit vašemu mazlíčkovi „zábavu na dlouhé hodiny“? :-) No, tak reklama kecá… Míček a šiba v akci na následujícím videu budiž důkazem:

Aktualizace: z neznámých důvodů se pokračování článku s videem nezobrazuje v Internet Exploreru… Na nápravě se usilovně pracuje.

Aktualizace2: tak to vypadá, že už jsem té potvoře domluvil… Zkuste prosím, pokud používáte IE (což nechápu :)), zda pokračování článku se zobrazuje korektně, mělo by.

[MEDIA=1]
To byl fofr, co? Ano, 47 sekund do prokousnutí neprokousnutelného míčku… Hmmmm, příště asi koupím ocelový… A co vaše šiby? Také patří k likvidačnímu komandu?

3 x štěkáno na “Šibička a hračky”

 1. wakowlk napsal:

  Já to mám půl na půl. Arčí hračku se zasněným výrazem jemně ožižlává a její hračkový park jí vydržel po celých sedm let jejího života. Zato živel Kvijátko likviduje jak zařízení bytu ( teda to už sice v míře únosné) tak své a taky Arčiny hračky se zarputilostí jí vlastní. Takže se k likvidačnímu komandu hlásíme…..

 2. Kissinka napsal:

  Tak to je Arčí šikulka tedy, už se těším až ho zase uvidím. Já ho pořád vidím na tom ledě :-D Tak ať Tě moc neutrápí (Ty jeho totiž těžko) :-D

 3. […] Postoj i úchyt míčku už zvládla perfektně, s trochou praxe má velkou šanci překonat tátovo rekord v eliminaci hraček na čas. […]

Vyštěkat

Můžete použít standardní HTML tagy a taky Texy formátování!