zapsal márty někdy kolem 20.08. 2015 a od té doby přečteno přečteno 125 krát

Teda krom toho, že jsou uřvaný, smrděj a inteligencí je předčí i voliči Okamury? Inu, má to svůj důvod. To ještě není všechno! (klik pro pokračování) »

zapsal márty někdy kolem 28.07. 2015 a od té doby přečteno přečteno 164 krát

Drogy jsou špatné, áno? Tak, tím bychom měli osvětu za sebou a můžu začít vyprávět.

To ještě není všechno! (klik pro pokračování) »

zapsal márty někdy kolem 21.07. 2015 a od té doby přečteno přečteno 433 krát

(upozornění. Tento text je taková pakárna, že i dle benevolentní Plíhal-Nohavicovy teorie pakárnosti má nějakých 80 – 85 pakárů a autor je pako)

Bylo – nebylo. Za devatero horami a devatero řekami se nacházelo jedno malé království, odkud to měli všude zatraceně daleko. Krom toho také měli vzkvétající hutní průmysl, který byl prakticky celičký ovládán královskou rodinou. Jo, tu měli taky. To ještě není všechno! (klik pro pokračování) »

zapsal márty někdy kolem 15.07. 2015 a od té doby přečteno přečteno 288 krát

Inu, shiba inu. Že by to bylo zrovna běžné plemeno a nějak zvlášť vhodné pro začínající kynology, to se fakt říct nedá. Spíš naopak. Být jen o maličko vzácnější a svéhlavější, už byste k chovu potřebovali registraci CITES a zbrojní pas… Ostatně, ten zbroják neuškodí ani takhle. A přesto už přes devět let sdílím domácnost právě s jedním „typickým představitelem plemene“, které se kdysi používalo mimo jiné i k lovu medvědů. Tak, sakra, jak k tomu došlo? To ještě není všechno! (klik pro pokračování) »

zapsal márty někdy kolem 30.04. 2015 a od té doby přečteno přečteno 246 krát

(tak tedy pokračujeme, co jsme načali minule…)

fjfiMatematiku považuju za velice šikovný a mocný nástroj, ale nepatřím k lidem, co jsou schopni se hodinu kochat trojitým integrálem a pak vzdychnout: „Tak elegantní a tak sexy!“. Matematika je zkrátka nástroj, prostředek, nikoliv cíl – chci ji umět, ale krásu n-rozměrné matice neocením. Ani když má „tak elegantní determinant“. A tady se právě rozcházely naše pohledy na Lineární algebru. Kdyby se rozcházely s někým jiným, to by se dalo přežít, ale ony se nám rozcházely s docentem Humhalem… To ještě není všechno! (klik pro pokračování) »

zapsal márty někdy kolem 28.04. 2015 a od té doby přečteno přečteno 414 krát

Intro: Znáte to – povídáte si v hospodě historky a najednou si uvědomíte, že na tohle jste si nevzpomněli už léta. A kdo ví, kdy, a jestli vůbec, si na to vzpomenete znova… Ta panika! Odkaz dalším generacím by mohl být ztracen! No to teda ne, to nepřipustím! A právě s touhle úvahou jsem ty svoje hhistorky (hospodské historky) začal zapisovat (aneb: Rychle, než to zapomenu). Aktuálně jich mám pomalu 100 a vypadá to na e-book, ale kdo by to četl, že jo. Tak si tady, s dovolení, tu a tam nějakou odložím. Jdeme na to: To ještě není všechno! (klik pro pokračování) »

zapsal márty někdy kolem 16.04. 2015 a od té doby přečteno přečteno 1 860 krát

Taková blbost a přitom tolik práce, že jo… :) Naprosto netuším, zda se to někomu bude hodit, ale mně to přijde užitečné a než nad tím zase za rok bádat, raděj si to tu, s dovolením, odložím. (ať to nemusím zas X hodin zkoumat a řešit, až to zapomenu).

O co jde? Cloudové úložiště OneDrive je fajn služba pro synchronizaci a zálohování. Nově (dobře, ne zase až tak nově) podporuje i selektivní synchronizaci – takže nemusí se na lokální disk ukládat všechno, co je na OneDrive (dál jen OD, šetřím písmenka). No jo, ale co když chci něco kopírovat/přesunout do složky na OD, kterou nemám synchronizovanou? Račte, zde je návod. To ještě není všechno! (klik pro pokračování) »

zapsal márty někdy kolem 11.04. 2015 a od té doby přečteno přečteno 158 krát

OpenPifkoPřed čtrnácti dny jsem zcela transparentně požádal primátorku Adrianu Krnáčovou o rozhovor. Bohužel dosud nereagovala a tak mi nezbylo, než popustit uzdu fantasii a tento rozhovor transparentně vymyslet. Od reality se ale asi o mnoho lišit nebude. Upřímně řečeno netuším, proč paní primátorka nereagovala, sice jsem ji o své žádosti neinformoval, ale všechno bylo zcela transparentní, tudíž reagovat jistě mohla… Ale to jsou podružnosti. To ještě není všechno! (klik pro pokračování) »

zapsal márty někdy kolem 12.03. 2015 a od té doby přečteno přečteno 164 krát

Omezil jsem svou aktivitu na Twitter, evidentně. No jo, ale vlastně – proč? Teď jsem kamarádovi posílal pár zápisků z blogu, co vyšly nějakých 7 – 10 let zpět (sakra, jsem to ale kmet pamětník…) a říkám si – no, doprčic, to jsem si žil, to jsem hezky napsal (jasně, abstrahujme od hrubek a naivity mého mladšího „já“, on je sakra rozdíl, když je jednomu 25 nebo 35, že jo…) a pak mi došlo – co se změnilo? Že už bych to teď nedokázal napsat? Ale houby! Že bych na to neměl čas? Ale prd, času mám pořád spoustu. Tak proč? To ještě není všechno! (klik pro pokračování) »

zapsal márty někdy kolem 21.02. 2015 a od té doby přečteno přečteno 35 327 krát

Pojďme na to. V pátek se opět prohnala médii informace o povinném hlášení tržeb finančáku a s tím spojená sranda s názvem „účtenková loterie“. Nechám stranou hlášky o programové likvidaci živnostníků, odpustím si vtipy na ANOfert, prostě budu hodný, konstruktivně přispívající, občan, ano? Jediné, o čem budu psát, je realizovatelnost návrhu zákona po technické stránce (ano, jsem „ajťák“, ale napíšu to srozumitelně). Pane ministře, prosím, dočtěte to, tuhle analýzu vám dám zdarma (pro notorické rýpaly, ano, tohle není skutečná analýza, ta by měla desítky stran a nepsal bych ji v pátek v noci…).
To ještě není všechno! (klik pro pokračování) »