Nedávno jsem se bavil s jedním spřáteleným šibistou a krom obvyklých témat typu:

 • vztah k ostatním psům? –  šibocentrický
 • oblíbené jídlo? –  každé, které dožene
 • přítulnost? – dle nálady a množství salámu v ruce
 • poslušnost? – pofidérní
 • nejoblíbenější činnost? – terorizování okolí
 • atd.

jsme se dostali i k problematice hraček a jejich využití šibidlem. A tady se asi šibičky poměrně zásadně liší. Nebo možná ne a z Hané jsme si dovezli místo šiby krokodýla… Kolega má doma šibího kluka asi o rok staršího, než je ta moje pohroma na nožičkách, a ten si prý vydrží hrát s jedním míčkem klidně i celý týden. Nu nevím, na takový výkon bych asi musel Arčiho nechat vycpat… Arčidlo si sice také dokáže hrát s jednou hračkou třeba týden, to nepopírám, nicméně po prvních několika minutách by původní tvar a určení onoho „cumlu“ nepoznal ani S. Holmes… Jistě, existují i vyjímky – třeba neskutečně ošklivý plyšový pes (modrý), kterého si Arči sám vybral v Hornbachu odmítal jej pustit z tlamy i u pokladny (takže hračka musela být namarkována spolu s šibou… ještě že nemá vytetovaný čárový kód, to bychom se nedoplatili…) – tahle vobluda vydržela už přes půl roku a, krom lehkého oslintání, nejeví zatím známky dekompozice na prvočinitele. Ve všech ostatních případech ale mají hračky životnost sněhuláka v pekle… Frisbee talíř nám vydržel osm minut, míček na špagátu to vzdal po necelé čtvrthodině a dvoumetrovým tunelem na nácvik agility proskočil Arči po půl hodině – bohužel zcela jinudy, než jeho autor zamýšlel…

Ovšem dnes, dnes byl překonán rekord v likvidaci na čas takovým způsobem, že se o to nejde nepodělit. Ano, přátelé, Arči je držitelem rekordu v likvidaci psího míčku na čas! A to si žádá aplaus… Znáte takové ty „malé tenisáky“, co seženete v každém zverimexu asi za 40,- a měly by zajistit vašemu mazlíčkovi „zábavu na dlouhé hodiny“? :-) No, tak reklama kecá… Míček a šiba v akci na následujícím videu budiž důkazem:

Aktualizace: z neznámých důvodů se pokračování článku s videem nezobrazuje v Internet Exploreru… Na nápravě se usilovně pracuje.

Aktualizace2: tak to vypadá, že už jsem té potvoře domluvil… Zkuste prosím, pokud používáte IE (což nechápu :)), zda pokračování článku se zobrazuje korektně, mělo by.

Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.

To byl fofr, co? Ano, 47 sekund do prokousnutí neprokousnutelného míčku… Hmmmm, příště asi koupím ocelový… A co vaše šiby? Také patří k likvidačnímu komandu?

3 komentáře na “Šibička a hračky”

 1. wakowlk napsal:

  Já to mám půl na půl. Arčí hračku se zasněným výrazem jemně ožižlává a její hračkový park jí vydržel po celých sedm let jejího života. Zato živel Kvijátko likviduje jak zařízení bytu ( teda to už sice v míře únosné) tak své a taky Arčiny hračky se zarputilostí jí vlastní. Takže se k likvidačnímu komandu hlásíme…..

 2. Kissinka napsal:

  Tak to je Arčí šikulka tedy, už se těším až ho zase uvidím. Já ho pořád vidím na tom ledě :-D Tak ať Tě moc neutrápí (Ty jeho totiž těžko) :-D

 3. […] Postoj i úchyt míčku už zvládla perfektně, s trochou praxe má velkou šanci překonat tátovo rekord v eliminaci hraček na čas. […]

Vyštěkat

Můžete použít standardní HTML tagy a taky Texy formátování!